“Volkswagen Trek kausa” uzvarētāju apbalvošanas pasākums

Šā gada 25.septembrī “Moller Auto Krasta” Volkswagen centrā norisināsies MTB seriāla “Volkswagen Trek kauss 2014” uzvarētāju apbalvošanas pasākums, kurā tiks apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji visās grupās gan “Moller Auto Krasta” maratonā distancē, gan “Trek Superfly” pusmaratonā.

Specializētais riteņu veikals “Trek” jau desmito gadu rīkojavairāku posmu MTB sacensību seriālu, kas sākas maijā, bet noslēdzās augusta beigās. Visas vasaras garumā riteņbraucējiem bija iespēja sacensties vairākos posmos dažādās Latvijas vietās un dažāda reljefa un sarežģītības pakāpes trasēs. Apaļajā jubilejas gadā pirmo reizi šis sacensību seriāls norisinājās sadarbībā ar auto izplatītāju “Volkswagen”, tāpēc arī bija jauns sacensību seriāla nosaukums “Volkswagen Trek kauss”.

Šajā sezonā dalībniekiem atkal tika piedāvātas dažāda reljefa un grūtuma pakāpes trases. Tā sauktie “kalnu” un “līdzenuma” posmisadalījās uz pusēm – trīs kalnu etapi kā Talsi, Madona un Ikšķile (pēdējais gan vairāk attiecoties uz maratonistiem – aut.piez.) un trīs līdzenuma posmi, no kuriem divi tika dēvēti par “ezeru” posmiem, jo dalībnieki brauca apkārt gleznainu skatu apvītiem Vecpiebalgas puses ezeriem unBurtniekam. Sezonas noslēgumā riteņbraucēji Zemgales līdzenumos mēroja ceļus gar Lielupi un nelielu gabaliņu gar Mēmeli. “Volkswagen Trek kauss” pulcēja dalībniekus Vidzemē, Kurzemē un arī Zemgalē, pirmo reizi vēsturē MTB sacensībām notiekot Bauskā. Laika apstākļi arī bija dažādi – no lietus un vēsa laika Talsos, līdz saulei un pamatīgai svelmei Madonā.

Ja runā par jauninājumiem, tad notiek daudziem palicis atmiņā Talsu posms ar pirmo reizi Latvijā noorganizēto Eliminator sprintu, kura aizsāktās tradīcijas tiek plānots attīstīt arī nākamajā gadā. Līdz ar Eliminator sprintu pirmo reizi vienā posmā bija divas sacensību dienas, jo otrajā dienā riteņbraucēji veica ierasto maratonu un pusmaratonu, ko lietaino un dubļaino laika apstākļu dēļ daudzi vēl ilgi atcerēsies.  Taču pagājusī sezona ar kaut ko ļoti patīkamu, kas saistīts ar pēcsacensībām notikušo, paliks atmiņā sešiem laimīgajiem, kuri izlozē katrā posmā tika pie veikala ”Trek” sarūpētā divriteņa.

Šogad līdzīgi pēdējo gadu sezonās novērotajam kopvērtējuma uzvarētāja liktenis arī tika noskaidrots pēdējā posmā, tādējādi saglabājot intrigu līdz pat pašām sezonas beigām. Un tas pateicoties gan Raivim Zīmelim un Oskaram Muižniekam maratona distancē, gan arī Jānim Rubikam un Gunāram Dzalbam pusmaratonā.Trešo vietu maratona distancē ieguva Oļegs Sorokins, bet dāmām maratona distancē pirmais trijnieks ir šāds – Ieva Strēle, Aiga Strazdiņa un Inese Zvirgzdiņa. Taču ne tikai iepriekšminētie, bet arī citu grupu godalgoto vietu ieguvēji gan “MollerAuto Krasta” maratona distancē, gan arī “Trek Superfly” pusmaratonā ir laipni gaidīti 25.septembrī, plkst.19.00, Moller Auto Krasta centrā uz sezonas noslēguma apbalvošanu. Balvas un dāvanu kartes saņems arī trīs labākās komandas gan “Moller Auto Krasta” maratonā, gan “Trek Superfly” pusmaratonā. Seši labākie vīri un trīs dāmas maratona distancē tiks arī pie paredzētajām naudas balvām.