Trek Kauss MTB maratona 2013.gada sezona noslēgusies

Sestdien, 7. septembrī „Baiļos”, kas atrodas 2 km no Valmieras centra norisinājās pēdējais šī gada „Trek kauss 2013″ 6. posms – MTB maratons „Baiļi”, kurš vienlaicīgi bija arī „SportLat Balva 2013″ 15. posms. Sacensību dalībniekus noslēdzošais posms sagaidīja neierastāks nekā iepriekšējie posmi, jo pirmo reizi Latvijas MTB sacensību vēsturē sacensības notiks ar atsevišķo startu. Pēc finiša, turpat sacensību centrā notika arī kopvērtējuma uzvarētāju apbalvošana.

Valmierā laika apstākļi bija īsti vasarīgi, jau no paša rīt debesis bija zilas un dalībniekus sildīja spožā un siltā saule visas dienas garumā. Trase bija izveidota šķēršļotā apvidū ar meža ceļiem un takām, kur dalībnieki paši izvēlējās sev piemērotu distanci: 40 km maratona (divi apļi), 20 km pusmaratona (viens aplis). Pašiem mazākajiem tika organizēts bērnu 300 – 800 m velobrauciens. Trase bija sarežģīta un grūta, ar tehniskiem nobraucieniem un neuzbraucamiem kalniem.

Baiļu posmā 40km maratona distancē ceturto posmu pēc kārtas uzvaru izcīnīja „Rietumu – Delfin” komandas pārstāvis Dmitrijs Sorokins finišējot ar laiku 1:36:48, otrajā vietā Raivis Zīmelis no komandas „MySport-Stevens” (1:39:33), bet trešais „TREK DPA” komandas braucējs Oļegs Meļehs ar laiku 1:40:23.
„Trek kauss 2013″ MTB maratona dāmu konkurencē labākā izrādījās 16 gadīgā Rūta Brakovska no komandas „Smiltenes Sporta skola” (2:06:09) aiz sevis atstājot Liju Laizāni no „RRS” komandas (2:09:25) un Madaru Fūrmani no „TREK DPA” komandas (2:14:12).

20km pusmaratona distancē uzvaru svinēja „VOLVO Mūsa Motors” komandas braucējs Guntis Šeflers, kurš finišēja ar laiku 53:32, otrais Mārtiņš Ozols no „POLICISTU VELOBRIEDĪBA” (54:21), trešais Edmonds Labanovskis (56:20) no komandas „VOLVO Mūsa Motors”. Savukārt dāmu konkurencē pirmo vietu ieguva Dace Fūrmane no „PĒDU NAV” (1:07:01), otrā Krista Ratniece no „ĶNSS” komandas (1:11:42), bet trešā Inga Ērgle no komandas „TREK DPA/SPORT2000″ (1:13:07).

Pilnus sacensību dalībnieku rezultātus ir iespējams aplūkot šeit: http://www.sportlat.lv/results.php?id=411

Pēc sacensībām, turpat sacensību centrā notika kopvērtējuma uzvarētāju noteikšanu un „Pasta Party”. Sacensību organizatori bija parūpējušies gan par līdzjutēju, gan par visu dalībnieku labsajūtu, pēc pievarētajiem kilometriem, sacensību dalībniekiem bija iespēja pārspriest savas šīs sezonas veiksmes vai neveiksmes, uz ekrāna vērot visus šīs gada posmu videomateriālus un atgūt spēkus, mielojoties ar garšīgie makaroniem, kā arī A/S Aldaris sarūpēto alu. Tāpat visi sacensību dalībnieki varēja piedalīties „Virši-A” sagādāto 200 litru degvielas mucu izlozē.

Par „Trek kauss 2013″ gada kopvērtējuma uzvarētāju maratona distancē ar 4000 punktiem kļuva „Rietumu – Delfin” komandas pārstāvis Dmitrijs Sorokins, otrā vieta – Raivis Zīmelis no komandas „MySport-Stevens” (3999 punkti), bet labāko trijnieku noslēdza Normunds Zviedris (ZZK) ar 3964 punktiem. Dāmu konkurencē uzvarēja „TREK DPA” komandas pārstāve Maija Platace (3354 punkti), otrajā vietā atstājot savu komandas biedreni Madaru Fūrmani ar 3292 punktiem, bet trešo vietu sezonas kopvērtējumā izcīnīja Lija Laizāne no komandas „RRS” (3272 punkti).

Sezonas komandu kopvērtējumā uzvaru guva „MySport-Stevens” (19393 punkti), otrie „Veikals Veloprofs” (19298 punkti), bet trešie „TREK DPA” (19234 punkti).

Pusmaratonā sezonas galvenos laurus plūca Mārtiņš Ozols no komandas „POLICISTU VELOBRIEDĪBA” (3979 punkti), otrais „Radisson Blu cycling team” komandas braucējs Edgars Valters (3948 punkti), trešais Renārs Fedosjonoks (3837 punkti) no komandas „ELKOR”. Savukārt sieviešu grupas kopvērtējumā pirmo vietu ieguva Dace Kalverša (3383 punlti), otrā Līga Actiņa no komandas „POLICISTU VELOBRIEDĪBA” (3132 punkti), bet trešā Adele-Ilga Spigovska no komandas „RRS-Grīva/SSArkādija” (3069 punkti).

Pusmaratona distances sezonas komandu kopvērtējumā uzvaru guva „Radisson Blu cycling team” (18190 punkti), otrie „ELKOR” (17798 punkti), bet trešie „POLICISTU VELOBRIEDĪBA” (17304 punkti).

Pilnus sezonas dalībnieku un komandu rezultātus ir iespējams aplūkot šeit:
http://www.sportlat.lv/?id=trek&cat=standings

Sacensības organizēja viens no vadošajiem tautas sporta pasākumu rīkotājiem Latvijā Biedrība Sporta klubs „SportLat” sadarbībā ar veikalu „Trek”.

MTB maratons „Baiļi”, bija šī gada pēdējais „Trek kauss 2013 ” seriāla posms. Atgādinām, ka 5.maijā notika MTB maratons “Tērvete”. Tam sekoja velobrauciens apkārt Piebalgas ezeriem, maija beigās MTB maratons “Madona”. Jūnija beigās – velobrauciens apkārt Burtnieku ezeram, jūlija beigās – Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūras velobrauciens.

“Trek Kauss” ir MTB sacensības, kuras ir piemērotas ne tikai profesionāliem riteņbraucējiem un sportistiem, bet arī jebkuram sporta entuziastam, riteņbraukšanas fanam un piedzīvojumu meklētajam.